Haibike i jego nowe rowery w 2019 roku

MTB
regeneracja baterii li ion warszawa

Już za kilka miesięcy nadejdzie nowy rok 2019, a wraz z nim zmiany i nowości, także w asortymencie naszego sklepu. Producenci rowerów i akcesoriów przedstawili już swoje oferty nowych modeli, dlatego dedykujemy ten artykuł wszystkim, którzy chcą się dobrze przygotować do nowego sezonu rowerowego i sprawdzić, wśród jakich modeli rowerów mogą wybierać. Skupimy się tutaj na działającej od ponad dwudziestu lat marce Haibike, która znana jest głównie z produkcji rowerów elektrycznych, ale nie tylko, bo marka proponuje również modele klasyczne. Największą ciekawostką wyróżniającą tego producenta jest montowanie silnika w ramie, czyli zupełnie inaczej, niż w przypadku innych marek. A w czym będzie można wybierać już wkrótce?

XDURO Dwnhll 9.0

Pierwszym przykładem nowych propozycji marki Haibike jest model roweru XDURO Dwnhll 9.0. Jest to elektryczny rower górski, w którym zastosowano szereg technologicznych rozwiązań, dzięki którym jest to sprzęt bardzo funkcjonalny i na najwyższym poziomie. Jednym z elementów, jakie znajdują się w tym rowerze, jest płyta SkidPlate. Jest to element wykonany z tworzywa sztucznego, a więc bardzo trwały. Funkcją tej płyty jest osłona i ochrona silnika od dołu. Oznacza to, że wszelkie kamienie czy losowe przedmioty znajdujące się na drodze podczas jazdy zostają odbite od płyty i nie uszkadzają silnika. Płyta SkidPlate jest łatwa do wymiany, dlatego po długim okresie użytkowania i znacznym zużyciu, można zamontować nową.

XDURO Dwnhll 9.0

Ten model roweru posiada także szynę mocującą The Modular Rail System, która została połączona z górną stroną dolnej rury, przy której umieszczana jest często butelka z napojem czy niewielka torba. System ten pozwala na umieszczenie przy rowerze wybranych drobiazgów, niezbędnych w czasie jazdy. Używany jest do tego magnetyczny system mocowania marki FidLock.

Kluczowym elementem roweru XDURO Dwnhll 9.0 jest również napęd Bosch Performance CX. Silnik ten ma duży zakres prędkości obrotowej oraz posiada System Trail Control, dzięki któremu rowerzysta ma możliwość wybrania stopnia wspomagania, w zależności od warunków jazdy.

XDURO AllMtn 6.0 i XDURO NDURO 6.0

Do ciekawych modeli należą również rowery XDURO AllMtn 6.0 oraz XDURO NDURO 6.0. Charakteryzują się one tymi samymi rozwiązaniami technologicznymi oraz bardzo podobnymi dizajnami. Zastosowano w nich, między innymi, takie elementy, jak w modelu XDURO Dwnhll 9.0, ale nie tylko. Cechą charakterystyczną tych modeli jest Haibike Econnect System, czyli system, dzięki któremu rower może być podłączony do sieci internetowej. Co to oznacza w praktyce? Że w czasie jazdy może być używany GPS, chip GSM oraz Bluetooth. Dzięki nim rowerzysta może sprawdzać jaki dystans pokonał czy też gdzie aktualnie znajduje się jego rower, a nawet otrzymywać powiadomienia w przypadku próby kradzieży.

XDURO NDURO 6.0

XDURO Dwnhll 8.0

Wśród licznych modeli rowerów górskich proponowanych na sezon 2019 znajduje się również rower XDURO Dwnhll 8.0, który różni się od wielu innych modeli typem napędu. Tutaj producenci zaproponowali nowy napęd Yamaha PW-X. Charakteryzuje się on niższą wagą – waży zaledwie 3,1 kg, oraz mniejszym rozmiarem. Co więcej, masa poszczególnych części również została dostosowana do całości, tak aby każdy element mógł się obracać przy użyciu mniejszej siły. Dużymi zaletami silnika Yamaha PW-X są także siła i ciche działanie.

Rowery Haibike w PM Bike

W sklepie PM Bike asortyment marki Haibike jest stale obecny, dlatego, zanim zaproponujemy miłośnikom kolarstwa nowe elektryczne rowery tej marki, zapraszamy do zapoznania się z aktualnie dostępnymi modelami. Proponujemy zarówno modele damskie, jak i męskie, reprezentujące różne serie rowerów. Modele projektowane przez firmę Haibike to niezmiennie cieszące się powodzeniem rowery sportowe, dające frajdę i umożliwiające każdemu kolarzowi odkrywanie nowych możliwości. Marka Haibike nieustannie wprowadza ciekawe ulepszenia, takie jak elektryczny napęd czy wspomniana płyta SkidPlate, dzięki czemu jazda, a w szczególności jazda ekstremalna jest bezpieczniejsza i wygodniejsza. Widać to na przykładzie kolekcji rowerów na rok 2019, która z całą pewnością zainteresuje każdego wielbiciela kolarstwa górskiego, który poszukuje dla siebie modelu idealnego.


Wszystkie zdjęcia rowerów pochodzą ze strony producenta https://www.haibike.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.