Kiedy powinniśmy skorzystać z przyczepki rowerowej?

Przejażdżki rowerowe, to zapewne jedna z najatrakcyjniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednak gdy na takową chcemy się wybrać całą rodziną, musimy wziąć pod uwagę umiejętności naszych dzieci. O ile są one już starsze i potrafią samodzielnie jeździć na rowerze – o tyle nie ma większego problemu.

Kłopot pojawia się w momencie, gdy dziecko jest na tyle małe, że potrzebuje pomocy mamy lub taty. Na ogół w takich sytuacjach większość z nas decyduje się więc na zakup tradycyjnego fotelika. Warto jednak wiedzieć, że nie stanowi o jedynego rozwiązania w tym zakresie. Coraz modniejsze i tak naprawdę bardziej funkcjonalne są przecież tak zwane przyczepki rowerowe.

Dlaczego warto skorzystać z przyczepki rowerowej?

Przyczepka rowerowa burley
Przyczepka rowerowa to bardzo przydatny dodatek do rodzinnych wyjazdów rowerowych. Przyczepka Burley dostępna jest w sklepie Pmbike: https://pmbike.pl/pl/p/Przyczepka-BURLEY-Cub/5835

Z przyczepki rowerowej powinniśmy skorzystać, gdy chcemy przewozić jednocześnie dwójkę dzieci. Na rynku dostępne są bowiem modele zarówno dla jednego, jak i dwójki maluchów. Poza tym z produktu tego rodzaju warto skorzystać również wtedy, gdy zależy nam na wielu funkcjach jednocześnie. Jak wiadomo, fotelik rowerowy nie posłuży nam w żaden inny sposób. Z kolei przyczepkę rowerową możemy zakupić nawet w wersji 3 w 1. W takim przypadku oprócz podstawowej funkcji przyczepki, do wyboru mamy jeszcze wózek albo tak zwany jogger, a więc sprzęt do zabierania dziecka, gdy my mamy ochotę pobiegać. Dla prawdziwych miłośników aktywności fizycznej znajdą się zresztą modele umożliwiające również nordic walking, jazdę na rolkach czy nawet biegi narciarskie!

Poza tym, przyczepka to idealny wybór dla tych, którzy chcą maksymalnie ochronić dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Gdy na spacery wybieramy się bez względu na pogodę, nie bacząc na śnieg lub deszcz – wymagany jest wówczas dobrej jakości materiał, który skutecznie ochroni dziecko. Klasyczny fotelik nie jest w stanie tego zrobić. Z kolei przyczepki zabezpieczają zarówno przed wiatrem, promieniowaniem, jak i deszczem. Jakby tego było mało, na przyczepkę można też założyć specjalny pokrowiec.

Przyczepki rowerowe i zmiany w polskim prawie

Jeszcze nie tak dawno temu, zainteresowani kupnem przyczepki rowerowej mieli niestety spory dylemat. Według polskich przepisów dotyczących ruchu drogowego, obowiązywał bowiem zakaz przewożenia ludzi w przyczepach. A to w sposób oczywisty przekładało się też na te, które dotyczą przewozu dzieci.  Jednak od maja 2011 wszystko się zmieniło. Tak zwane przyczepki do przewozu dzieci zostało dopuszczone do użytku na drodze.

Ten fakt cieszy z pewnością wielu miłośników rowerowych, rodzinnych wypraw. Tym bardziej, że sprzęty te są naprawdę bezpiecznie. Wiele testów potwierdziło nawet, że wśród wszystkich innych możliwości – najbezpieczniejsze! O ile jednak możemy, używamy przyczepek wyłącznie na niekamienistej drodze. Wszelkie wyboje i nierówności też omijajmy.

Zakup przyczepki rowerowej – czym się kierować?

O ile to możliwe, zdecydujmy się na przyczepkę dobrej jakości. My będziemy wtedy spokojniejsi, a bezpieczeństwo naszego dziecka zagwarantowane. Wśród proponowanych przyczepek dostępne są tam modele z wieloma udogodnieniami, dodatkowymi możliwościami i funkcjami. Zdecydować możemy się na przykład na rozkładane siedzenie, światła odblaskowe z przodu, z tyłu i na kołach, uchwyt na flagę czy wiele, wiele innych. Szeroki wybór daje możliwość dostosowania przyczepki do naszych potrzeb, a nawet potrzeb naszego czworonoga. I takie modele są bowiem w pmbike.pl dostępne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.