Kross Evado 5.0 – dobry rower crossowy dla kobiet

Kross Evado 5

Rowery crossowe doskonale sprawdzą się na dłuższych dystansach zarówno po drogach asfaltowych jak i nieutwardzonych ścieżkach. Pod względem budowy są one podobne do trekkingowych modeli, jednak nie są wyposażone w dodatkowy osprzęt taki jak błotniki, bagażnik czy nóżka. Rower polskiej marki Kross Evado 5.0 jest doskonałym przykładem mądrze zaprojektowanego i jednocześnie uniwersalnego roweru crossowego, który doskonale nada się do częstego pokonywania zarówno dalekich podróży jak i dojazdów do pracy.

Rower Kross z serii Evado 5.0 jest często wybieranym modelem podczas zakupów zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Dzięki lekkiej aluminiowej ramie z wewnętrznym prowadzeniem przewodów gwarantuje on wygodę użycia i łatwość w przenoszeniu.

Waga Evado 5.0 wynosi ok.13 -15 kg, przy czy możliwe jest dodatkowe zamontowanie osprzętu takiego jak bagażnik czy błotniki. Konstrukcja ramy nadaje rowerzyście lekko pochylonej pozycji, ale nie bardzo jak w przypadku rowerów szosowych.

Kross Evado 5.0 posiada bezawaryjny  napęd Shimano, hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano oraz w zależności od modelu serii ponad 20 biegów obsługiwanych przez tylną przerzutkę Shimano Deore. Duża ilość biegów znacząco ułatwia pokonywanie nawet wyjątkowo trudnych podjazdów.

Modele te wyposażone są również w amortyzator przedni SR Suntour NEX HLO z blokadą. Rowery Kross Evado 5.0 mogą posiadać duże 28 calowe koła, które dają możliwość szybszego osiągnięcia pożądanej prędkości oraz lepszą zwrotność. Bieżnik opon jest znacznie mocniejszy niż w przypadku szosowych jednośladów, więc świetnie sprawdzi się podczas jazdy po nieutwardzonych i nierównych gruntach. Podczas zakupu dodatkowo można zdecydować się na zakup siodełka żelowego lub amortyzowanej sztycy podsiodłowej, dzięki którym komfort jazdy będzie jeszcze wyższy.

Kross Evado 5

Mimo, wysokiej jakości rowerów Kross Evado 5.0 przedział cenowy w jakim można je zakupić kształtuje się poniżej 3000 złotych. W sklepie PM Bike zamówicie model za 2499 złotych. Atrakcyjna cena połączona z mocną, wygodną konstrukcją i bezawaryjnością gwarantuje, że zakupiony rower posłuży przez wiele lat. Nawet w przypadku intensywnej, codziennej eksploatacji rower serii Evado 5.0 świetnie poradzi sobie z napływem negatywnych czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.