Popularne marki rowerów MTB

MTB
Producenci-rowerow

Rowery górski czy też inaczej zwane MTB, są najchętniej kupowanym rodzajem rowerów. Coraz więcej osób wybiera jazdę po górach i bezdrożach. Wyprawy terenowe dają duża satysfakcję i zastrzyk adrenaliny.

Rower MTB charakteryzuje się kształtem ramy, który wymusza na użytkowniku pochyloną pozycję podczas jazdy. Koła najczęściej mają rozmiar 26 cali i wyposażone są w szerokie opony z mocnym bieżnikiem. Przedni widelec wyposażony jest w amortyzator, można też spotkać modele z tylną amortyzacją.

Rowery o takiej charakterystyce produkuje wiele firm. Które z nich gwarantują dobrą jakość? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać dowiadując się, jakie marki są najbardziej popularne w Polsce. Przechodzimy, więc do konkretów.

Kelly’s

Jest to słowacka firma, której rowery coraz śmielej zdobywają rynek w Polsce. Ten producent posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt różnych modeli w tym oczywiście solidne rowery górskie. Ceny rowerów Kelly’s to przedział od około 1300 zł do ponad 16 tys. Te najdroższe modele oparte są na ramie carbonowej.

Author

Author to producent rowerów z sąsiednich Czech. Działa nieprzerwanie od 1993 roku i w swych początkach zajmowała się importem rowerów z Chin. Obecnie jest dużym europejskim producentem rowerów MTB.

Kross

Firma funkcjonuje od 1990 roku, jej założycielem jest Zbigniew Sosnowski. W tym momencie Kross jest jednym z ważniejszych producentów rowerów górskich w Polsce i Europie Środkowej. Kross w dalszym ciągu jest polską. Corocznie eksportuje znaczną część swoich wyrobów. Podobnie do innych producentów, Kross sponsoruje imprezy rowerowe oraz wielu sportowców zajmujących się kolarstwem.

Kross Dust 1.0
Ostatnio Kross cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki niej jest w stanie rozszerzać gamę swoich rowerów wchodząc na coraz wyższą półkę. W tym sezonie szczególnie interesujące są modele z serii Dust (od wersji 1.0 do 3.0). Ten pierwszy możecie nabyć za 4599 złotych w sklepie PM Bike – http://www.pmbike.pl/rowery-kross.

Merida

Założona w 1972 roku na Tajwanie firmę gdzie działa do w tym samym miejscu. Firma produkuje rowery od tradycyjnych po oparte na włóknach węglowych. Przez lata ten producent zdobył wiele nagród, buduje rowery doskonałej, jakości.

Giant

Kolejny znanym tajwańskim producentem rowerów. Firma powstała w 1972 roku a założył ją King Liu. Marka Giant sprzedaje rowery w 50 krajach świata, ich osiągi kilka milionów sprzedanych modeli rocznie.

Romet

Firma ta pojawiła się ponownie na rynku w 2013 roku. Dysponuje dużą gamą modeli rowerów, w tym bardzo mocno reprezentowaną przez odmianę MTB. Obecnie firma występuje pod nazwą Akus Romet Group. Jest kontynuatorem działalność bydgoskiej fabryki Rowerów Romet powstałej w 1948 roku.

Unibike

Ta marka powstała w 1990 roku.  Do dziś cieszy się uznaniem wśród klientów. Od początku swej działalności jej celem było przede wszystkim docenienie ze strony klientów. Przez kolejne lata swojej działalności UNIBIKE ulepsza parametry i design swoich rowerów.

Trek

Firma założona w 1976 roku. Założeniem, którym kieruje się od początku swojej działalności jest produkowanie rowerów z wielką dbałością o wszelkie szczegóły.

Wybór to sprawa osobista

Powyższe marki są najpopularniejsze w naszym kraju. Każda z tych firm produkuje solidne rowery. Duża konkurencja daje klientom wiele zalet. Przede wszystkim mogą dopasować rower MTB do swoich potrzeb jak i warunków finansowych. Każda marka oferuje wiele różnych modeli swoich rowerów. Dostępne są różne klasy w wielu przedziałach cenowych.

Każdy entuzjasta jazdy po górach znajdzie pasujący model. W każdej klasie, każdy producent dysponuje swoją propozycją. To duża zachęta dla klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.