Przyczepki rowerowe – jak jeździ się z nimi po mieście?

Przyczepka rowerowa

Wiele osób decyduje się na aktywne spędzanie czasu ze swoim dzieckiem. Gdy jest ono jeszcze bardzo małe, rodzice najczęściej wybierają rower. Jazda na rowerze daje dziecku dużo radości oraz wrażeń, a rodzic może spędzać wolny czasy w swój ulubiony sposób. Jeszcze do niedawana dzieci były wożone w specjalnych fotelikach, zamontowanych nad tylnym kołem, w miejscu bagażnika. Takie rozwiązanie jest wciąż chętnie wybierane z powodu małych rozmiarów fotelika, co ułatwia poruszanie się po chodnikach zatłoczonych miast. W ostatnim czasie na naszym rynku pojawiły się jednak nowe produkty, które szybko zdobyły uznanie większości rodziców – przyczepki rowerowe. Ich konstrukcja posiada wiele zalet, powalających na o wiele wygodniejszą oraz bezpieczną jazdę z dzieckiem.

Przyczepki rowerowe – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Rowerzyści mieli wiele obaw przed montowaniem fotelików rowerowych, a to za sprawą kwestii związanych z bezpieczeństwem ich pociech. W trakcie upadku zdrowie dzieci narażone było na uszkodzenie. Mimo, iż dzieci były przytwierdzone do siedzenia za pomocą specjalnych pasów, nie gwarantowało to bezpieczeństwa – upadek w niefortunny sposób okazywał się niezwykle niebezpieczny, przez co rodzice mieli uzasadnione obawy przed ich używaniem

Przyczepki rowerowe zrewolucjonizowały sposób jazdy na rowerze z dzieckiem. Nowe rozwiązanie zakłada podróż z pociechą na specjalnej platformie, która jest z każdej strony zabezpieczona metalowym szkieletem oraz warstwą materiału. Upadek rodzica nie wiążę się więc obecnie z zagrożeniem dla dziecka. Przyczepka, w zależności od modelu, wyposażona jest odpowiednio w 2 lub 3 kółka, co zapewnia stabilność oraz minimalizuje szanse na jej wywrócenie. Poruszanie się po przestrzeni miejskie wiąże się z wieloma ryzykami, a zakup przyczepki rowerowej zapewnia dziecku bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Burley przyczepka rowerowa
Przyczepka rowerowa Burley to świetny sposób do przewożenia dzieci.

Gdzie jeździć z przyczepką?

W przypadku jazdy z przyczepką, rodzic musi zaplanować swoją trasę pod kątem wielu aspektów. Bardzo dużą rolę odgrywa tu szerokość przyczepki – jest ona szersza od roweru, więc nie przejedziemy z nią przez wąskie uliczki, a jazda zatłoczonymi chodnikami może być znacznie utrudniona. Warto więc korzystać z dróg rowerowych oraz chodników w celu zapewnia sobie oraz dziecku jak największego komfortu jazdy.

Ważna jest również kwestia chodników w mieście – przyczepki rowerowe nie radzą sobie dobrze z podjazdami pod wysokie chodniki. Może wiązać się to z ich uszkodzeniem oraz nieprzyjemnymi odczuciami ze strony dziecka. Wiele modeli wyposażonych jest dodatkową amortyzację, co zwiększa komfort dziecka, jednak w trakcie planowania trasy warto wybierać drogi sprawdzone, najlepiej asfaltowe bądź wyłożone kostką brukową.

Osobom zainteresowanym zakupem przyczepki proponujemy sklep PM Bike, który posiada szeroki wybór różnych modeli w przystępnych cenach. Pełna oferta pod tym adresem: https://www.pmbike.pl/przyczepki-rowerowe.

Źródło ikony wpisu: flickr.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.