Rower czy hulajnoga elektryczna? Co lepiej się sprawdzi?

Rowery elektryczne

Elektryczne rowery i hulajnogi już od kilku sezonów cieszą się sporą popularnością. Swoją popularność tego tupu pojazdy zawdzięczają napędowi elektrycznemu, który przyspiesza znacząco przemieszczanie się i ułatwia jazdę szczególnie osobom z gorszą kondycją fizyczną. Zarówno rowery elektryczne jak i hulajnogi elektryczne mają swoje zalety i wady. Stojąc przed wyborem jednego z nich, należy zastanowić się, do czego będziemy ich używać, czy będzie to uprawienia sportu, czy może mają służyć jedynie jako pojazd służący do dojazdu do pracy, szkoły czy sklepu.

Hulajnogi elektryczne – charakterystyka oraz wady i zalety

Hulajnogi elektryczne są aktualnie bardzo często spotykane na polskich ulicach i nie tylko. Jest to bardzo praktyczne urządzenie, które najwięcej możliwości daje w wielkim mieście. Umożliwiają szybkie przemieszczanie się bez użycia dużego wysiłku, a dodatkowo po złożeniu można je zabrać wszędzie ze sobą np. do autobusu, tramwaju, samochodu.

Hulajnogi elektryczne to świetne rozwiązanie szczególnie na krótkich dystansach np. podczas dojazdu do pracy, szkoły czy też na zakupy do sklepu lub niedługą wycieczkę na świeżym powietrzu. Są one znakomitą alternatywą dla rowerów miejskich, które od wielu lat były bardzo popularnym środkiem transportu wielu ludzi mieszkających w większych miastach.

Wykorzystanie hulajnogi elektrycznej jako środka transportu, sprawia, że stajemy się bardziej mobilni i miejskie korki nie mają już wpływu na nasz czas.

Hulajnoga elektryczna będzie także znakomitym środkiem transportu dla osób, który ze względów zdrowotnych nie mogą pokonywać wielu kilometrów pieszo, a czas, jaki spędzają na świeżym powietrzu, jest dla nich bardzo ważny.

Rowery elektryczne

Oczywiście hulajnogi elektryczne oprócz sporej ilości zalet posiadają także wady. Pierwszą z nich jest niewątpliwie dystans, jaki można pokonać na jednym ładowaniu. W przypadku większości hulajnóg elektrycznych na jednym ładowaniu można przejechać około 30 km. Jest to zasięg podawany przez producenta, jednak realnie często jest to ok. 20 km, ponieważ wpływ na zużycie energii ma styl jazdy oraz to czy przemieszczamy się w płaskim, czy górzystym terenie. Wadą może być także to, że jazda na hulajnodze elektrycznej to nie jest aktywność, która polepszy naszą kondycję fizyczną w znaczny sposób. W tym celu dużo lepszym wyborem będzie rower elektryczny.

Rower elektryczny – charakterystyka oraz wady i zalety

Rowery elektryczne od kilku lat cieszą się sporą popularnością wśród rowerzystów. O ile jest to rozwiązanie uważane czasami za kontrowersyjne przez część rowerzystów, o tyle daje ono bardzo wiele możliwości, szczególnie osobom o gorszej kondycji fizycznej i pozwala im czerpać wiele przyjemności z jazdy.

Rowery elektryczne w odróżnieniu od hulajnóg, nadal są napędzane siłą mięśni. Napęd elektryczny w tym przypadku pełni jedynie funkcję wspomagającą. Dzięki temu rower elektryczny będzie znakomitym wyborem dla osób chcących uprawiać ten sport, ale nie mających dostatecznie dobrej kondycji, aby móc pokonywać długie dystanse i czerpać z tego przyjemność. Również dla osób szukających szybkiego i ekologicznego środka transportu na co dzień, rower elektryczny będzie znakomitym rozwiązaniem.

Rower elektryczny może przejechać na jednym ładowaniu od 70 km do nawet 100 km. To czyni go świetnym pojazdem nie tylko do użytku na co dzień, ale także do jazdy na długie wycieczki w górzystym terenie, które do tej pory nie były możliwe do pokonania na zwykłym rowerze, przez niewystarczającą do tego kondycję fizyczną rowerzysty. Do wad rowerów elektrycznym można zaliczyć ich cenę, która jest zdecydowanie większą niż hulajnóg elektrycznych, a także ich wagę i wielkość, co czyni je mniej mobilnym rozwiązaniem.

Rowery elektryczne

Szukając mobilnego środka transportu na nieduże odległości, warto wybrać hulajnogę elektryczną. Natomiast rowery elektryczne będą lepszym rozwiązaniem dla osób szukających środka transportu na co dzień, ale także na dłuższe wycieczki, często w cięższym terenie z wieloma podjazdami. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma wiele zalet i wad, ale bez względu na wybór, oba z nich są warte inwestycji, ponieważ znacząco ułatwiają i usprawniają przemieszczanie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.