To może Ci zagwarantować serwis rowerów elektrycznych

regeneracja akumulatorów do rowerów elektrycznych warszawa

Rowery elektryczne, które w ofercie sklepów są już od kilku ładnych lat, systematycznie zyskują na popularności.

Lekkie, ekologiczne, wspomagające jazdę, a czasami nawet składane pojazdy mają bowiem szereg zalet, który przekonał już wielu użytkowników dróg. Co przemawia na ich korzyść, gdzie dokonać ewentualnych  napraw i jaki model roweru wybrać? Przekonajmy się.

Jakie są zalety rowerów elektrycznych?

regeneracja baterii li ion warszawa

Rowery elektryczne, to przede wszystkim sprawne omijanie korków. Z tego prostego powodu,  najlepiej sprawdzają się one  w miejskiej dżungli. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo czasu, ale i siły. Wspomaganie pedałowania wmontowanym silnikiem, to w końcu spore ułatwienie. Co więcej, rowery elektryczne w użytkowaniu są o wiele tańsze, niż samochód. Ich utrzymanie i eksploatacja nie będą więc kosztować tyle, co pojazd spalinowy.

Dzięki elektrycznemu rowerowi nie musimy martwić się też miejscem parkingowym. Przysługują mu te same obszary, co tradycyjnym rowerom. Bez oporów korzystać może również z wytyczonych ścieżek rowerowych. Jeśli kochamy zdrowy tryb życia i  jesteśmy miłośnikami przyrody, z pewnością na korzyść rowerów elektrycznych przemówi do nas również fakt, że przyczyniają się one do redukcji poziomu emisji szkodliwych spalin.

Jedyne co może niepokoić, to ewentualna awaria. O ile z tradycyjnym rowerem w większości takich sytuacji poradzimy sobie sami, o tyle w przypadku roweru elektrycznego konieczna jest fachowa porada, a nawet i interwencja.

To może Ci zagwarantować serwis rowerów elektrycznych

Elektryczne rowery wymagające udoskonaleń czy napraw muszą znaleźć się u specjalisty. Doświadczenie oraz wiedza z zakresu diagnostyki i serwisowania jest tu bowiem niezbędna. Na szczęście zyskujące na popularności rowery elektryczne jest gdzie odstawić.

Do podstawowych czynności serwisowania tego typu rowerów należą tam kolejno: wymiana stacji dokującej sterownika, wymiana zużytych baterii w ramie, komputerowe zgranie nowej baterii, nowego sterownika i nowego silnika, ogólna diagnostyka, montaż potrzebnego oświetlenia, aktualizacja oprogramowania, wgrywanie map, wymiany manipulatorów, zamków baterii czy czujników prędkości, a także montaż manetki gazu.

Co więcej, firma zajmuje się również sprzedażą elektrycznych rowerów. W ich asortymencie znajdziemy te przeznaczone do jazdy górskiej, trekkingowej, miejskiej, ale i modele składane.

Charakterystyka rowerów elektrycznych – co może wymagać w nich naprawy?

regeneracja baterii li ion

Rowery składane są małe, lekkie i bardzo poręczne. W procesie ich sterowania wykorzystuje się specjalny panel, który umieszczony jest na kierownicy. Miejskie modele są natomiast nieco cięższe, niż te tradycyjne i posiadają wielostopniowe wspomaganie.

Są za to wygodne, wyposażone w świetny system oświetleniowy i co najważniejsze – bardzo bezpieczne.

Z kolei rowery elektryczne trekkingowe, to modele, które przypadną do gustu pasjonatom turystyki. Przeznaczone są do pokonywania dość długich dystansów, lecz ich silnik jest bardzo bogato wyposażony. Mają zintegrowane oświetlenie i regulowany mostek. Górskie rowery to już modele do jazdy ekstremalnej. Posiadają grube opony i wytrzymałą ramę.

Wybór konkretnego roweru elektrycznego jest więc uzależniony od stylu naszego życia i docelowego przeznaczenia pojazdu. Kiedy interesuje nas dojazd do pracy, powinniśmy zdecydować się na elektryczny, miejski rower. Gdy jednak planujemy wyprawy w góry lub innego rodzaju ekstremalne wyczyny, nasz wybór powinien paść na model trekkingowy lub górski. Od niego zależą także późniejsze ewentualne naprawy i udoskonalenia, dlatego zanim podejmiemy decyzję dobrze przemyślmy tą kwestię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.