Jak odmalować rower?

Jak odmalować rower

Każdy, nawet najmniej atrakcyjny rower ma potencjał. Wystarczy, że go odmalujesz, wymienisz parę części, dodasz parę detali i gotowe. Jeżeli chcesz przeobrazić swój stary rower, w stylowy rower miejski potrzebujesz następujących materiałów: dwa opakowania farby w sprayu, spray do czyszczenia metalu, taśma malarska, kartony, papier ścierny, foliowe reklamówki, żyletka, aparat no i odpowiednie śrubokręty.

Jeżeli nie chcesz zmienić swoja odnowę roweru w koszmar i panikę, dokumentuj każdy ruch. Zrób dokładne zdjęcia rowerowi, wszystkim skrętom i złączą, tak abyś wiedział jak go z powrotem skręcić. W trakcie rozkręcania układaj dokładnie części tak, abyś każda śruba wróciła na swoje miejsce. Dobrym pomysłem jest numerowanie i oznaczanie za pomocą karteczek samoprzylepnych.

Jeżeli nie chcesz, lub nie umiesz odmontować kierownicy, kół, czy siodła, po prostu dokładnie zabezpiecz te części przed ubrudzeniem farbą. W tym celu sprawdzą się świetnie foliowe reklamówki i taśma malarska. Po rozkręceniu roweru, wyczyść dokładnie każdą część, a wszelkie naklejki zdrap dokładnie żyletką. Musisz dokładnie przygotować powierzchnię metalu pod farbę. Oczyść całą powierzchnię metalu papierem ściernym, a potem ponownie użyj sprayu do czyszczenia metalu.

Kiedy już wszystko wyschnie, zabierz się za skręcanie roweru. Posiłkuj się przy tym swoimi oznaczeniami, oraz zdjęciami, tak aby każda część wróciła na swoje miejsce. To nie koniec metamorfozy, teraz możesz zająć się dodatkami. Możesz przebierać w najróżniejszych koszach rowerowych, oraz poduszkach na bagażnik. Dodatkowo istnieją różnego rodzaju siodełka, oraz przystosowane do nich poszewki. Wszystko dla twojego komfortu i wygody. Nie zapomnij o odpowiednim wyposażeniu w światła odblaskowe i takie na baterie, w trakcie jazdy na rowerze musisz również zachować bezpieczeństwo. Teraz ciesz się swoim nowym-starym rowerem i czym prędzej wybierz się na jakąś przejażdżkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.