Nowoczesny, elektryczny rower składany

rowery elektryczne

Rowery elektryczne cały czas zyskują na popularności. I w zasadzie nie powinno to w ogóle dziwić. Te nowoczesne i bardzo ekologiczne pojazdy łączą w sobie bowiem niezawodność i szybkość.

I choć przy zakupie trzeba wydać określoną kwotę pieniędzy, to późniejsze użytkowanie zdaje się wynagrodzić wydatek z nawiązką. Zastanówmy się zatem co rozróżnia kolejne modele, jakie są ich charakterystyczne cechy i zalety.

Modele rowerów elektrycznych

Bez znaczenia czy mówimy o klasycznych rowerach, czy o elektrycznych – wszystkie dzielą się na kilka typów. Dla każdej osoby odpowiedni może okazać się zatem inny model. W zależności od potrzeb i oczekiwań – terenowy, miejski lub na tak zwane dalekie wyprawy.

Przechodząc jednak do sedna. Tym, co tak naprawdę odróżnia rowery elektryczne jest kolejno umiejscowienie silnika, moc i pojemność baterii, która zasila całość. Gdy chodzi o pierwszy element, ten zlokalizowany może być na osi przedniego koła, osi tylnego koła i między pedałami. Umiejscowienie silnika wpływa na cenę roweru. Modele, które charakteryzuje silnik centralny są nieco droższe, niż inne. Gdy chodzi zaś o moc, zazwyczaj jest to 250W. Gdy bardzo nam zależy możemy jednak znaleźć jednoślad o wyższych parametrach w tej kwestii. I choć jazda nim nie będzie złamaniem prawa, to jednak nie możemy traktować go, jak zwykłego roweru.

elektryczny rower składany

A to wiąże się już z pewnymi ograniczeniami. Kiedy mowa natomiast o bateriach, te dostępne są o różnych pojemnościach. Wybór zależy w dużej mierze od tego, gdzie najczęściej będziemy jeździć, a raczej po jakim terenie. Trasa pod górkę z pewnością szybciej wyczerpie baterię, niż trasa biegnąca płaskim terenem.

Oczywiście to czy wybierzemy model miejski, terenowy czy może górki też ma olbrzymie znaczenie. Gdy chcemy rowerem elektrycznym dojeżdżać do pracy, musi on przecież posiadać inne parametry niż chociażby model szosowy. Bez względu jednak na wybór, szereg zalet jednośladów tego rodzaju pozostaje zawsze taki sam.

Nowoczesny, elektryczny rower składany

Kluczową zaletą elektrycznych rowerów jest łatwość w ich prowadzeniu. Z racji tego, że posiadają one silniki, nie trzeba wkładać wysiłku w pedałowanie. Człowiek wcale się nie męczy. Rozwiązanie zdaje się być zatem idealne nie tylko dla osób dojeżdżających do pracy czy na uczelnię, ale również dla osób starszych. Ludzie w podeszłym wieku bardzo często narzekają przecież na ból kręgosłupa czy kolan. Przykre dolegliwości uniemożliwiają im jazdę na klasycznym rowerze. Przy nowoczesnym, elektrycznym – problem ten nie istnieje.

Inną zaletą jednośladów na silnik jest ich prędkość. Gdy zależy nam na szybkim przemieszczaniu się, ale nie chcemy codziennie używać auta, kupno takiego roweru jest idealną opcją. W mgnieniu oka, nie rezygnując zresztą z ułatwień dla rowerzystów (ścieżek rowerowych) możemy znaleźć się tam, gdzie zaplanowaliśmy. Wniosek? Jeśli lubimy ekologiczne rozwiązania i staramy się dbać o środowisko, elektryczny rower spełni nasze oczekiwania w sto procentach. Co więcej, tego rodzaju modele, to również małe koszty. Nie licząc ich zakupu, nie narażamy się więc na duże wydatki. Zyskujemy prędkość, ekologiczne rozwiązanie i wygodę w zamian za jednorazowy wydatek.

Rower MTB

Szczególną zaletę ma jednak jeden, konkretny model – a mianowicie rower składany. W tej wersji dostępny jest bowiem też omawiany elektryczny jednoślad. Oprócz tego, że charakteryzują go wszystkie powyższe pozytywne cechy, to jeszcze można go wedle potrzeb składać. A to oznacza, że idealnie sprawdzi się tam, gdzie brakuje wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Kiedy dużo podróżujemy samochodem i zawsze zabieramy ze sobą rower, ta kwestia też wydaje się być ogromnie ważna. Przy takim rozwiązaniu, w bagażniku nie potrzebujemy bowiem dużo miejsca.

Decydując się na zakup elektrycznego roweru, musimy znaleźć sklep, który taką ofertę proponuje. Bo choć modele tego rodzaju zyskują z każdym kolejnym rokiem na popularności, nadal istnieją  hurtownie, które nie wprowadziły ich do oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.