Rodzaje rowerów elektrycznych dostępnych na rynku

rower miejski

Rynek rowerów elektrycznych rozwija się coraz prężniej, o czym świadczy nieustanne rozszerzanie się oferty. Tak jak w przypadku rowerów tradycyjnych, dostępne są elektryczne rowery miejskie, crossowe, trekkingowe lub górskie. Czym się charakteryzują? Na jakich drogach sprawdzą się najlepiej?

Rodzaje i charakterystyka rowerów elektrycznych

Rower górski

Ten typ przeznaczony jest dla miłośników jazdy po trudnych terenach. Niestraszne mu są błotniste koleiny, leśne dukty, różnego rodzaju wyboje i tym podobne przeszkody, z którymi inne rodzaje rowerów niekoniecznie by sobie poradziły, co zawdzięczamy między innymi dużemu skokowi amortyzatora. Główne cechy rowerów górskich to wzmacniane obręcze i rama, pozwalające wytrzymać większe uderzenia. Ważne są także opony, których większa grubość zwiększa dobrą amortyzację i przyczepność. Elektryczny rower górski jest sterowany w bardzo wygodny sposób, za pomocą specjalnego panelu, wyświetlającego m.in. informacje o stanie napędu. Wysokiej jakości modelem przykładowym może być rower Haibike Sduro Hardseven Life 1.0 2019.

 Rower trekkingowy

To idealny wybór dla miłośników turystyki na dwóch kółkach. Zastosowanie kół z obręczami 28 cali pozwala na wygodne pedałowanie, którym nie zmęczysz się przez dłuższy czas. Rowery te doskonale sprawdzą się nie tylko na drogach utwardzonych, lecz poradzą sobie też z większością leśnych ścieżek. Silnik elektryczny doskonale Cię wspomoże w trudnych momentach, takich jak trudniejsze do pokonania odcinki czy pagórki. Elektryczne rowery trekkingowe mają zazwyczaj bogate wyposażenie dodatkowe, które pozwoli jeszcze bardziej podnieść komfort jazdy nawet w mało dogodnych warunkach. Warto zwrócić uwagę na wyprodukowany w zeszłym roku Haibike Sduro Trekking 3.0. Dostępny w wersji dla pań.

 Rower miejski

Winora Sima 7 AltusTen typ roweru, jak sama nazwa wskazuje, znacznie ułatwi poruszanie się po mieście, lecz nada się także na małe wycieczki poza miasto, lecz nie sprawdzi się na trudniejszych odcinkach drogi leśnej. Poza tym ma jednak wiele zalet. Jadąc nim, przyjmujesz wygodną, wyprostowaną pozycje, która skutecznie odciąża kręgosłup. Miejskie rowery elektryczne są bardzo polecane dla osób, które nie chcą rezygnować z przejażdżki, a zarazem nie chcą się zbytnio zmęczyć, zwłaszcza jeśli jadą w sukience lub garniturze, nie mając czasu na przebranie się. Ciekawą propozycją jest tegoroczny Winora Sima 7 Altus.

 Rower crossowy

HAIBIKE SDURO Cross 1.0 męski 2019Jest to bardzo często wybierany typ roweru, ze względu na swoją uniwersalność. Rower crossowy łączy w sobie cechy roweru miejskiego, szosowego i trekkingowego, umożliwiając zarówno jazdę po mieście, jak i poza nim. Duże, szerokie koła zapewniają większą amortyzację i pozwalają na komfortową jazdę po ubitym podłożu. Dobrze wyprofilowany kształt ramy pozwala na przyjęcie wygodnej, niezbyt obciążającej pozycji podczas jazdy. Rowery crossowe sprawdzą się także u miłośników dłuższych wycieczek, dlatego że dają możliwość zamontowania bagażników, doczepienia sakw i innego wyposażenia, niezbędnego na dłuższej trasie. Jeśli wymienimy kierownicę, możemy uzyskać rower trekkingowy. Warto zwrócić uwagę na model Haibike Sduro Cross 1.0 2019.

Różnorodność dostępnych rowerów elektrycznych pozwala każdemu na dobór produktu idealnego dla siebie. Ich rosnąca popularność sprawia, że rower przestaje być zarezerwowany tylko dla osób będących we względnie dobrej kondycji. Rowery elektryczne mają tę zaletę, że pozwalają uaktywnić także osoby starsze lub skarżące się na różne dolegliwości. Minimalny wysiłek włożony w jazdę na jednym ładowaniu pozwoli też znacznie wydłużyć przyjemność płynącą z jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.