Czy wypożyczenie jest lepsze od kupna roweru elektrycznego?

Rower elektryczny

Rowery elektryczne to obecnie coraz silniejszy trend na rynku. Możemy znaleźć wiele modeli, cały czas udoskonalane są baterie i inne rozwiązania technologiczne. Ciężko jest wybrać konkretną opcję. Do tego powinniśmy też zdecydować czy wolimy zakupić, czy wypożyczyć rower elektryczny.

Po co mi rower elektryczny?

Rowery elektryczne oferują takie same korzyści jak te tradycyjne, w tym: oszczędność kosztów, poprawa stanu zdrowia i ekologię. Ogromną przewagą eBike’ów jest ich skuteczność w pokonywaniu wzniesień, walce z wiatrem i większy zasięg. Jeśli doświadczamy jakiś dolegliwości zdrowotnych, np. bólu kolan lub ataków astmy wysiłkowej, to rowery elektryczne mogą tchnąć nowe życie w nasze wycieczki rowerowe.

Sprawdzają się one tak naprawdę w każdej sytuacji. Jeżeli mamy znajomych, którzy nie mają zbyt dobrej kondycji to rower elektryczny na pewno przekona ich, by dołączyć do nas. Będzie to też świetne rozwiązanie, jeżeli chcemy do pracy dojeżdżać w upalne dni, ale nie chcemy się spocić.

Wiele osób decyduje się na zakup rowerów elektrycznych jako sposobu na ograniczenie podróży samochodem. Możemy nimi przewozić ładunki i dzieci bez dużego wysiłku, unikać długich poszukiwań miejsc parkingowych i korków, a także dbać o środowisko i zmniejszać emisję spalin.

Pamiętajmy, że poruszając się na rowerze elektrycznym wciąż się ruszamy i poprawia to naszą kondycje. Jednak wsparcie technologii sprawia, że nie będziemy zgrzani i zdyszani po dotarciu do punktu docelowego, więc nie musimy się przebierać ani brać prysznica. Właśnie dzięki tym wszystkim zaletom możemy skutecznie zastąpić nimi samochód. To ogromna oszczędność.

Do jakiej jazdy najlepiej nadają się rowery elektryczne?

Niezależnie od tego jakim stylem jazdy się interesujemy na pewno znajdziemy do tego odpowiedni rodzaj e-roweru. Jeśli zdecydujemy się na elektryczny rower szosowy, może się okazać, że mamy przewagę nad wysoko wydajnym motorowerem, ponieważ będziemy mogli przemieszczać się po ścieżkach rowerowych. E-rowery mogą służyć do jazdy w mieście, do podmiejskich wycieczek, a także rekreacji.

Znajdziemy również modele typu hard tail. Oferta jest tak szeroka, że możemy kupić nawet rowery elektryczne dedykowane na górskie szlaki. Naprawdę nie ma miejsca w które moglibyśmy wjechać zwykłym rowerem, a nie sprawdziłby się tam odpowiedni model elektryczny.

Jedynym zastrzeżeniem w tym temacie jest wytrzymałość baterii. Rowery elektryczne są jednak nieco cięższe niż te standardowe, więc ciężko jest się na nich przemieszczać na dłuższych dystansach, gdy bateria się rozładuje. Technologia jest coraz lepsza, jednak rower elektryczny nie sprawdzi się na wielodniowym rajdzie przełajowym przez pustkowia bez prądu.

Podróż rowerem elektrycznym

Lepiej kupić czy wypożyczyć rower elektryczny?

Ciężko na to pytanie jednoznacznie udzielić odpowiedzi ponieważ wszystko zależy od naszej indywidualnej sytuacji. Tak naprawdę powinniśmy zastanowić się nad naszymi potrzebami i wtedy wybrać rozwiązanie, które najlepiej się sprawdzi.

Kiedy zastanawiamy się nad zakupem możemy przestraszyć się cen. Jednak bądźmy szczerzy – dobry rower niezależnie od tego czy jest zwykły, czy elektryczny, będzie kosztować. Jednocześnie rower elektryczny dzięki swoim unikalnym zaletom to w dłuższej perspektywie oszczędności. Jeżeli będziemy dojeżdżać na nim do pracy zaoszczędzimy pieniądze na paliwie. Nie wspominając już o dodatkowych korzyściach zdrowotnych i potencjalnie mniejszej liczbie dni chorobowych. Co więcej zyskamy czas, który będziemy mogli poświęcić naszej rodzinie lub rozwojowi swojego biznesu, ponieważ nie będziemy stać w korkach. W swoim miejscu zamieszkania warto mieć więc swój własny rower elektryczny.

Wynajem jest korzystny w innych sytuacjach. Gdy planujemy zakup i zastanawiamy się nad danym modelem dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie go na jeden dzień i przetestowanie. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybraliśmy najlepiej do nas dopasowane rozwiązanie.

Wypożyczenie roweru elektrycznego to także świetne rozwiązanie na wakacjach. Jeżeli jedziemy zwiedzić jakieś miasto, niezależnie czy w Polsce, czy za granicą, warto właśnie tak się przemieszczać. Dzięki temu nie będziemy musieli przy każdym atrakcyjnie turystycznie miejscu tracić czasu szukając parkingu i przez cały czas możemy podziwiać widoki. Spokojnie możemy wynająć rower chociażby w Warszawie, ale i wielu innych polskich miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.